Pincétől a padlásig

2015-11-4

A Pincétől a padlásig program keretében a hetedik osztályos tanulóink bejárták a PIM—Kazinczy Ferenc Múzeum egész épületét.

A Múzeumok Őszi Fesztiválja országos programsorozatában az újhelyi múzeum lehetőséget biztosított arra, hogy a látogatók az intézmény olyan részeit is megtekintsék, ahová általában nem juthatnak be. A diákjaink Gécziné Nagy Mária múzeumpedagógus irányításával a két állandó, a Kazinczy Ferenc életét és a sátoraljaújhelyi vár ásatásának eddigi eredményeit bemutató kiállításon kívül a látogató tereken túli helyiségekbe is betekinthettek. A múzeum irodáiban láthattuk azt a háttértevékenységet, amely az intézményt működteti. Megnéztük a könyvtárat és adattárat, a tárgyak raktárait, a gyűjteményeket. A padláson különleges tárlatvezetésben volt részünk: a pókok csodálatos világa elevenedett meg előttünk valamint mesefigurák „vártak” bennünket. Újdonság volt a múzeum három szint mélységű légoltalmi pincéjének felfedezése. Az iskolások közül elsőkként juthattunk le ide. A látogatás végén lehetőségünk volt egy élő figurás malomjáték kipróbálására, amiben a diákok szerepeltek bábuként.

Köszönjük a lehetőséget, hogy betekinthettünk a múzeum mindennapi életébe.

Hegyessyné Jáger Erika osztályfőnök